0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

На ГП Табановце, Богородица и Дојран се чека до 30 минути

На граничните премини Богородица и Дојран за излез и на ГП Табановце за влез во земјава се чека 15-30 минути.

Скопје, 1 јули 2022 (МИА) – На граничните премини Богородица и Дојран за излез и на ГП Табановце за влез во земјава се чека 15-30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

 

Back to top button
Close
Close