0_Македонија.ПорталОпштество

На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 30 минути, а на ГП Табановце околу еден час и за влез и излез

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути. На граничниот премин Табановце се чека околу еден час за влез и излез од државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close