0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

На годишнината на ослободувањето на Аушвиц, Бундестагот им оддаде почит на жртвите на холокаустот

Германскиот Бундестаг денеска им оддаде почит на жртвите на нацизмот, на годишнината од ослободувањето на концентрациониот логор Аушвиц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close