0_Македонија.ПорталМКДОпштество

На „Богородица“ се чека 30 минути, на „Табановце“ до еден час

На Граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути додека на Граничниот премин Табановце се чека околу 1 час за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Скопје, 15 август 2022 (МИА) – На Граничниот премин „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути, додека на Граничниот премин „Табановце“ се чека околу 1 час за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. сх/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close