0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

На билатералните средби во Софија Мицотакис ја истакнал клучната улога на Грција во енергетската безбедност

Справувањето со последиците од енергетската криза, енергетската соработка, како и војната во Украина биле темите за кои грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис разговарал на одделните средби во Софија со претседателите на Азербејџан, Бугарија и Србија, со премиерот на Романија и со претседателката на Европската комисија, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close