0_Web_АктуелноДописници МКДОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

На Беровско езеро во тек е потрага по телото на 14 годишник од Берово

Екипи на ОВР Берово се на местото на несреќата, каде повеќе од еден час го пребаруваат теренот околу Беровско Езеро.

Берово, 2 јули 2022 (МИА) – Во тек е потрага по телото на 14 годишник кој се удавил во водите на Беровско Езеро.

Екипи на ОВР Берово се на местото на несреќата, каде повеќе од еден час го пребаруваат теренот околу Беровско Езеро.

Телото на младото момче се уште се бара во водата, а се очекува во секој момент да пристигне и нуркачка екипа. вс/цр

Таг
Back to top button
Close
Close