0_Web_АктуелноХроникаХроника.Портал

На автопат Куманово – Скопје – Велес, 85 санкции за брзо возење

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата во текот на вчерашниот ден спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово - Скопје - Велес за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 85 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close