ХроникаХроника.Портал

На автопат Куманово – Скопје – Велес изречени 191 санкција за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово - Скопје - Велес за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 191 возило.

Back to top button
Close
Close