0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

На автопат во Хрватска се преврте камион со македонски регистарски таблички, повреден е возачот

На автопатот А3 Брегана-Загреб-Липовац денеска околу 17 часот се преврте камион со македонски регистарски таблички, а во несреќата повреден е возачот, пишуваат хрватските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close