0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вестиСторија

Најстарите вински убавици, две тиквешки лози, стари повеќе од два века

Најстарите вински убавици, две тиквешки лози, шпалир и одрина, гордо му пркосат на времето. Едната, полска, за неа сопственикот вели дека е стара повеќе од два века и другата урбана и со над едно столетие старост, во летната бавча на објект, среде Кавадарци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close