0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Најскапата уметничка збирка продадена на аукција, чини вкупно 922,2 милиони долари

Аукцијата во „Сотби“ достигна сума од 246,1 милиони долари во вториот круг од наддвањето за колекцијата на парот, со што вкупната вредност на збирката достигна 922,2 милиони долари, изјави претставник на аукциската куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close