0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Најмногу снег на Попова Шапка, најстудено во Маврови Анови, Берово, Битола и Скопје

Најстудено утринава е во Берово, Маврови Анови, Битола, Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, каде во 7 часот се измерени минус 6 степени целзиусови, а најтопло во Дојран со температура од 6 и Гевгелија од 8 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close