0_Македонија.ПорталОпштество

Најмногу дожд во Маврово

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Маврово, 11 литри на метар квадратен. Како што соопшти УХМР, до осум часот утрово се измерени и два литра воден талог во Крица Паланка и Попова Шапка, како и еден литар на метар квадратен во Скопје - Зајчев Рид, Штип, Виница, Крушево, Куманово и Пожаране.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close