0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 41 загинат во пожар во коптска црква во Египет

Најмалку 41 лице загина во пожар во коптска црква во Гиза во близина на Каиро, соопшти денеска Коптската православна црква во Египет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close