0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Најмалку 41 загинати во силната експлозија во шиитската џамија во Кандахар

Во денешниот самоубиствен напад за време на петочната молитва во шиитска џамија во Кандахар загинаа 41 човек

Back to top button
Close
Close