Свет

Најмалку 39 рудари се заробени во рудник во Канада

Во канадската провинција Онтарио во тек е спасувачка акција откако најмалку 39 рудари останаа заробени во рудник во близина на Судбери, јави каналот ЦТВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close