Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 30 мигранти загинаа при потонување брод во каналот Ла Манш

Најмалку триесет мигранти загинаа денеска при потонување на нивниот брод кај Кале, во каналот Ла Манш, каде се очекува да пристигне министерот за внатрешни работи Жералд Дарманан, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close