СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 30 луѓе загинаа при напад во Мали

Најмалку 30 лица загинаа при напад, најверојатно извршен од џихадистите, врз транспортно возило во централниот дел на Мали, соопштија денеска локалните власти

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close