СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 19 луѓе загинаа во експлозиите во Кабул

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во двете експлозии што се случија во близина на воената болница во главниот град на Авганистан, Кабул

Back to top button
Close
Close