СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 18 лица загинаа, 25 се повредени во поплави во Авганистан

Главниот автопат што ги спојува источната провинција Нангархар и главниот град Кабул беше затворен за сообраќај во текот на вчерашниот ден, откако поплавата оштети мост

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close