0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 15 загинати на протестите против Мисијата на ОН во ДР Конго

Најмалку 15 лица загинаа, а околу 50 се повредени во вториот ден од насилните протести против Обединетите нации во градовите Гома и Бутембо во источниот дел на Демократска Република Конго, соопштија властите

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close