0_Web_АктуелноСвет

Најмалку 13 загинати во бомбашки напад врз воен автобус во центарот на главниот град на Сирија

Најмалку 13 лица загинаа, а тројца се повредени во бомбашки напад врз автобус на сириската армија утрово во центарот на Дамаск, јавија државните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close