Свет

Најмалку 12 работници загинаа во фабрика за пакување сол во Индија

Најмалку 12 работници загинаа, а 13 се повредени при уривање на ѕид во фабрика за пакување сол во западна Индија, соопштија локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close