ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Најмалку 11 жртви и 18 повредени цивили при руско гранатирање во украински региони

Гувернерот на областа Харков, Олег Синегубов изјави дека „бесмисленото гранатирање наликува на обид за заплашување на цивилното население“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close