СветСвет.Слајдер

Најмалку 11 жртви во судир на мексикански нарко-картели

Мексиканската полиција денеска соопшти дека 11 лица, меѓу кои осум жени, биле убиени во судир меѓу два нарко-картели во два ресторани во северозападно Мексико.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close