СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку шест жртви во експлозија во Авганистан

Најмалку шест лица загинаа во експлозија во комбе што денеска се случи во западниот авганистански град Херат, соопштија локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close