0_Web_АктуелноВидео изјаваЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Најмалку три лица загинаа во експлозии во рускиот град Белгород, во близина на Украина

Оштетени се најмалку 11 станбени згради и 39 приватни куќи, од кои пет се уништени, јави гувернерот Гладков на каналот  Телеграм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close