ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку петмина загинати во лавина во Италија

Најмалку пет лица загинаа во лавина на Доломитите во Италија, соопшти попладнево спасувачкиот центар на регионот Венето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close