0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.СлајдерСпортФудбал

Најмалку осум лица загинаа во стампедо на навивачи во Камерун

Најмалку осум лица загинаа, а десетици се повредени во стампедо што се случи пред фудбалски натпревар на Африканскиот куп на нации во Камерун.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close