СветСвет.Слајдер

Најмалку една жртва во експлозија на бомба во авганистанскиот град Фајзабад

Најмалку еден цивил загина, а тројца се ранети во експлозија во северната авганистанска провинција Бадакшан, изјави во неделата локален официјален претставник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close