СветСвет.Слајдер

Најмалку две деца загинаа, осум се повредени, во експлозија во Авганистан

Се чини дека децата си играле со неексплодирана минофрлачка граната кога се случила трагедијата, според објаснување на очевидец во видео споделено од талибански функционер

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close