ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Најмалку двајца загинати при руски напад врз трговски центар во Кременчук

При рускиот ракетен напад врз трговски центар во градот Кременчук, централна Украина, загинаа најмалку две лица, а 20 се повредени, соопштија украински претставници

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close