0_Магазин.ПорталЗдравјеМагазин

Најлошиот избор на храна за метаболизмот

Најнови истражувања посочуваат дека метаболизмот останува релативно непроменет од 20 до 60 години, а потоа почнува да забавува. Но, храната богата со протеини, на пр., има висок термички ефект, што значи дека телото работи понапорно за да ги свари, забрзувајќи го метаболизмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close