Избрано

Најизвесно е „семафор коалицијата“ да добие „зелено светло“ за нова германска Влада

Пред големите консултации на СПД за натамошните чекори, на кои присуствуваа сите важни партиски претставници, новата градоначалничка и премиерка на градот-покраина Берлин, Франциска Гифаи, изјави дека на СПД „и е дадена јасна задача да формира влада“, а премиерката на  покраината Мекленбург-Западна Померанија, Мануела Швајциг, кажа  дека сега Шолц треба да стане канцелар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close