0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Најголем раст на новозаболени од Ковид-19 кај младите од 20 до 29 години

Откако неколку дена се бележеше тенденција на опаѓање, вчера беше забележан повторно раст на заболени од Ковид-19. Беа регистрирани нови 593 случаи, од вкупно 3.391 тестирања, при што повторно најмногу новозаболени има во Скопје. Минатата недела најголем раст на новозаболени имало кај населението од 20 до 29 години.

Back to top button
Close
Close