Дописници МКДЛокални избори 2021

Најголема излезност во Градско, најмала во Велес

Во општина Велес излезноста до 17:30 часот е 43 проценти, во општина Чашка 53 проценти, а во Градско 57 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close