0_Магазин.ПорталМагазинПатувања

Најавен најголемиот хибриден еколошки брод на светот

Полуелектричното пловило наречено „Сен-Мало“, според соопштението, ќе биде долго 194,8 метри и има капацитет на батерија од 11,5 мегават-часови - приближно двапати поголем од оние што вообичаено се користат за хибридни бродови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close