СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најавен дијалог и заедничка изјава на САД и на ЕУ за Кина

Се очекува САД и ЕУ да објават „силна“ заедничка изјава за нивниот пристап кон Кина на состанокот закажан за денеска, што ќе потврди се поголемо приближување на ставовите за предизвиците со кои се соочува Пекинг, изјави висок американски функционер од Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close