0_Спорт.ПорталОстанато

Најавено зголемено учество на жените во спортот

Зголемување на учеството на жените во сите аспекти на спортот, како и воспоставување на стратешки механизми со цел зајакнување на родовата еднаквост во Олимпиското движење, ќе биде приоритет во програмата за идната година на Комисијата за родова еднаквост во спортот при Македонскиот олимпискиот комитет (КРЕС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close