КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Лучија од Ламермур“ на сцената на Националната опера и балет

На сцената на Националната опера и балет (НОБ) вечер со настапот на врвна солистичка екипа ќе се одржи уште една изведба на една од водечките бел-канто опери во светската оперска литература „Лучија од Ламермур“ од големиот италијански композитор Гаетано Доницети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close