БалканСвет.Слајдер

Најавата на Ердоган за протерување на амбасадори е реторика за домашна употреба

Наредбата на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган да протера десет амбасадори, кои укажаа  на неправилностите во случајот со затворениот бизнисмен Осман Кавала според дел од странските аналитичари е реторика за домашна употреба

Back to top button
Close
Close