0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Началникот на ГШ на ВС на Унгарија на средби со генерал-потполковник Ѓурчиновски и министерката Шекеринска

Началникот на Генералштабот (ГШ) на Вооружените сили (ВС) на Унгарија, генерал-потполковник Ромулус Русин-Сенди, кој се наоѓа во дводневна официјална посета на Армијата на Република Северна Македонија, денеска ќе престојува во Генералштабот на Армијата и Министерството за одбрана.

Back to top button
Close
Close