0_Македонија.ПорталПолитика

Началникот на ГШ на Армијата Ѓурчиновски на заседание на Воениот комитет на НАТО

Началникот на Генералштабот на Армијата генерал-потполковник  Васко Ѓурчиновски денеска во Атина учествува на редовното заседание на Воениот комитет (ВК) на НАТО, во формат на началници на генералштабови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close