0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Научници тврдат дека можат да го вратат изумрениот тасманиски тигар

Животното наликувало на куче, со тело долго околу еден метар, со сиво-кафена боја и 12 до 14 црни попречни ленти на грбот. Женката раѓала 2 - 4 младенчиња. Живееле во Австралија, Тасманија и Нова Гвинеја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close