0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Науседа: Литванија е подготвена на одговорот на Русија поради блокадата на транзитот на стоки до Калининград

Подготвени сме за некаква непријателска акција од страна на Русија, за исклучување од системот БРЕЛ или други дејствија, рече Науседа. БРЕЛК( BRELL) е енергетска мрежа што ја споделуваат Русија, Белорусија и балтичките земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close