0_Македонија.ПорталОпштество

„Натура МК“: Високопланинските предели на зашититените подрaчја најмногу на удар на незаконски дејства

Според официјалните податоци од институциите, ретки се незаконитите дејства во високопланинските предели на заштитените подрачја, над 1650 метри надморска височона. Сепак, во овие податоци недостасуваат забележани дејствија кои не се формално поднесени до надлежен орган, односно поминале како едукација или предупредување, покажува истражувањето на здружението „Натура МК“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close