0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

Натпреварот од 12. коло во португалското првенство меѓу градските ривали Белененсес и Бенфика синоќа во Лисабон се претвори во фарса и беше прекинат во 49 минута при водство на гостинската екипа од 7:0.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close