0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

НАТО ја повикува Русија да се согласи за проверки на електраната Запорожје

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика Русија да се согласи да бидат извршени проверки во нуклеарната централа Запорожје која се наоѓа во Украина и е под руска контрола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close