БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

НАТО: КФОР се фокусира на спроведување на својот мандат и на договорот за деескалација на северот на Косово

- Оваа операција не е насочена против која било националност. Оваа операција е насочена против криминалци кои илегално криумчареле стока во Косово. Обвинителот во случајот е Србин, судијата на претходна постапка е Србин, припадниците на Единицата за брза реакција во Северна Митровица се претежно Срби, повеќето уапсени Албанци, повеќето барани Албанци, рече Швечља.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close