Дописници МКДКултураКултура.Портал

Настапи на Игор Џамбазов, Петар Грашо, Ареа, Љубојна и Нокаут во Македонска Каменица

Во Македонска Каменица во тек се завршните подготовки за тридневниот спортско-музички настан што ќе се одржи од 7 до 9 октомври годинава, а на кој се предвидени неколку концерти на познати музички имиња од земјава и странство. Настанот како што информираа организаторите е продолжение на најаваните концерти во рамки на Каменичко културно лето, кои поради тридневната жалост во Македонска Каменица на крајот од август, беа презакажани за овој месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close